Uzávěrka soutěže Čeština je i můj jazyk se blíží

Uzávěrka soutěže Čeština je i můj jazyk bude již 26. listopadu 2010, máte tedy poslední tři týdny na to, abyste zapojili své žáky do této jazykové a literární soutěže. Na vítěze čekají hodnotné ceny!

Soutěž, kterou vyhlásilo sdružení META a Zastoupení Evropské komise již 24.9. 2010, má dvě kategorie: jazykovou a literární.
Úkolem pro soutěžící v jazykové části je vytvořit Slovníček pro naši školu. Jejím podtitulem je „co všechno potřebujeme znát, když jsme ve škole noví“. Tématem literární kategorie s názvem Mluvíme spolu je čeština v životě lidí s odlišným mateřským jazykem.

Soutěžní příspěvky bude hodnotit porota ve složení: Petra Hůlová (spisovatelka), Feng-yün Song (hudebnice a básnířka) a Erik Lukavský (překladatel a nakladatel).

Slavnostní vyhlášení výsledků soutěže se uskuteční 16. prosince 2010 na Zastoupení Evropské komise v ČR.

Více informací naleznete na přiloženém letáku a textu vyhlášení.

publikováno: 03. 11. 2010