Varování před špatnou učebnicí

Posoudit kvalitu a bezchybnost učebnice dá učitelům někdy velkou práci. O to složitější je to, pokud je učebnice částečně v cizím jazyce. Takovým případem je také česko-čínská učebnice od Milady Hábové a kol. Čeština pro čínské děti: Česká republika, vydané Čínským institutem v Praze. Kniha je součástí řady učebnic určených pro čínské školáky navštěvující české školy.
Kvalitu čínského překladu pro Vás proto posoudil sinolog Václav Laifr, který byl po prostudování učebnice velmi rozčarován. V příloze přikládáme podrobný popis věcných i jazykových nedostatků této učebnice.

publikováno: 24. 08. 2011