Materiály KIKUS Čeština dostupné v elektronické verzi

KIKUS je komplexní metoda výuky druhého jazyka vyvinutá v Německu pedagožkou Edgardis Garlin, která se dá využít při vedení kurzu češtiny v mateřských školách i při výuce na prvním stupni ZŠ (děti do 10 let). Metodu v České republice pilotovala společnost META po dobu dvou let na dvou pražských mateřských školách. Blíže se s pilotáží a výukou češtiny seznámíte v následujících článcích:
Výuka druhého jazkyka - Ověřování metody KIKUS v MŠ Mezi Domy
KIKUS kurz v FMŠ Sluníčko pod střechou

KIKUS cíleně zprostředkovává jazyk skrze hry pro děti v malých skupinách. Podporuje zapojení rodičů ve smyslu partnerství při vícejazyčné výchově a vzdělávání dítěte. Další informace se můžete dočíst v článku o KIKUSu.

Nyní si od METY můžete materiály KIKUS Čeština zakoupit v elektronické verzi, vytisknout a využívat je tak při své práci.

Co KIKUS Čeština obsahuje?

• KIKUS Metodika
  • Obrázkové karty (240 karet v barevné a černobílé verzi)
  • 3 sady pracovních listů
  • Pracovní listy s obrázkovými kartičkami