Infobalíčky k začleňování ukrajinských žáků do škol

Hledáte informace k funkčnímu nastavení systému začleňování nově příchozích žáků z Ukrajiny do Vaší školy?
Přejete si, aby jejich zapojení proběhlo hladce a ke spokojenosti všech zúčastněných, ale nejste si jisti, co všechno je potřeba zajistit?
Připravili jsme pro Vás základní informace.

Jedná se o dva infobalíčky a plakát do sborovny:

• První je souhrn základních kroků pro ředitele základních škol, kde naleznou tipy na co nezapomenout v prvních dnech a jaké mohou využít finanční zdroje.
  • Druhý je určen učitelům, kteří zde získají základní informace o češtině jako druhém jazyce, o základních rozdílech mezi ukrajinským a českým vzděláváním, o tom, jak by měla vypadat spolupráce uvnitř školy a spoustu zásadních tipů a odkazů do výuky.
  • Plakát do sborovny v sobě nese všechna témata, která se začleňováním vícejazyčných žáků ve školách souvisí a na které je třeba nezapomínat.
  • Informační balíčky ke stažení

publikováno: 01. 09. 2022