META spolupořádá konferenci pro Středočeský kraj ke vzdělávání dětí a žáků s OMJ

Zástupci Krajského akčního plánu pro rozvoj vzdělávání Středočeského kraje vnímají potřebu věnovat prostor tématu vzdělávání dětí a žáků s odlišným mateřským jazykem. Reagují tak na stále rostoucí počet žáků cizinců ve školách, který s sebou přináší nutnost zajistit jim dostatečnou jazykovou přípravu formou výuky češtiny jako druhého jazyka.

konference SČK_META

META vytvořila a zajistí program konference, který bude věnován zkušenostem s výukou češtiny jako druhého jazyka v mateřských a základních školách a při přípravě ke studiu na střední škole. Odborná veřejnost se seznámí s metodami a nástroji, které vedou k účinnému začleňování žáků s odlišným mateřským jazykem do výuky.

Významnou součástí programu bude kulatý stůl k tématu zavádění jazykové podpory do škol. META zprostředkuje své zkušenosti a ve spolupráci s klíčovými aktéry Středočeského kraje bude hledat možnosti řešení a aplikace organizace a realizace jazykové přípravy v regionu. Kulatý stůl se koná 21. listopadu od 14 do 16 hodin. Koukněte se na pozvánku a přihlaste se už nyní.

Konference: Vzdělávání dětí a žáků s odlišným mateřským jazykem
21. listopadu 2018, od 10:00 do 16:00
Iris Hotel Eden, Vladivostocká 1540/2, 100 00 Praha 10 – Vršovice
Pozvánka ke stažení

META definovala Strategické cíle pro rozvoj jazykové přípravy pro roky 2018-2020, které reflektují potřebu škol a žáků s odlišným mateřským jazykem v oblasti organizace a realizace výuky češtiny jako druhého jazyka a potřebu jejich ukotvení ve vzdělávacím systému.

publikováno: 19. 11. 2018