Pět nových regionálních koordinátorek posílilo tým META

META zahájila díky projektu AMIF (registrační číslo AMIF/25/01) spolupráci s novými koordinátorkami v regionech. Získala tak výraznou posilu při podpoře vzdělávání dětí a žáků s OMJ ve Středočeském, Pardubickém, Moravskoslezském a Jihomoravském kraji.

Realizační tým se s novými koordinátorkami z regionů setkal na celodenním workshopu 21. srpna. Cílem bylo představení projektových cílů a stanovení prvních kroků při spolupráci. Díky podrobné znalosti situace v oblasti vzdělávání dětí a žáků s OMJ ve svých krajích se nové kolegyně budou podílet na metodické podpoře pedagogů všech stupňů škol, síťování škol a relevantních aktérů působících na tomto poli. META díky činnosti koordinátorek získá podrobnější znalosti specifik jednotlivých regionů a bude moci lépe cílit nabídku podpory pedagogům všech typů škol v daném kraji.

Novými koordinátorkami se staly Radka Nováková a Jiřina Bartošová ve Středočeském kraji, Tereza Švandová v Jihomoravském kraji, Eliška Víšková v Pardubickém kraji a Martina Plchová v Moravskoslezském kraji. Při práci pro METU zúročí své zkušenosti získané při podpoře dětí a žáků-cizinců ze třetích zemí, které získaly při práci ve školství, na školském odboru při krajském úřadu, v Centru pro cizince při krajském úřadu či při práci v nevládní organizaci podporující cizince.

Kontakt na koordinátorky v regionech naleznete v sekci Kontakty a podpora.

publikováno: 17. 09. 2020