Pozvánka na konferenci: Neznalost jazyka neomlouvá?!

Jménem veřejné ochránkyně práv Anny Šabatové a programové ředitelky META, o.p.s. Kristýny Titěrové si Vás dovolujeme pozvat na konferenci Neznalost jazyka neomlouvá?!, která se koná 21. ledna 2020 v Kanceláři veřejného ochránce práv v Brně.

Každým rokem přichází do českých škol více žáků s nedostatečnou znalostí českého jazyka. Jedná se o děti cizinců, ale i o děti českých občanů, kteří pobývali dlouhodobě v zahraničí, případně děti z vícejazyčných rodin. Počet těchto dětí a žáků se bude v budoucnosti pravděpodobně nadále zvyšovat.

Cílem konference je poukázat na potřebu systémových změn při podpoře žáků, kteří přicházejí s neznalostí nebo s nedostatečnou znalostí vyučovacího jazyka na všechny stupně škol. Představíme současnou situaci v České republice, připravované změny, zahraniční inspiraci. Budeme se zabývat také změnami, které jsou potřebné k tomu, aby náš vzdělávací systém umožnil těmto žákům plně rozvinout jejich potenciál a zapojit se do společnosti.

Konference je určena zástupcům ministerstev a orgánů státní správy, poslancům a senátorům, zástupcům krajů a krajských úřadů, měst a obcí, ředitelům škol, poradenským pracovníkům, pedagogům a expertům, kteří se zabývají rovnými příležitostmi ve vzdělávání, integrací cizinců a významu jazyka pro úspěšné vzdělávání.

Účast na konferenci je bezplatná, kapacita je omezená. Z kapacitních důvodů je možné přihlásit maximálně dvě osoby za jednu organizaci.

V případě zájmu se prosím registrujte prostřednictvím formuláře dostupného na www.ochrance.cz/rezervace, nejpozději do 14. ledna 2020.

POZVÁNKA KE STAŽENÍ

publikováno: 04. 12. 2019