Sbíráme příspěvky do literární soutěže - SBĚR UKONČEN

Jazyková a literární soutěž ČEŠTINA JE I MŮJ JAZYK je v plném proudu. Žáci základních a středních škol (nejen ti s odlišným mateřským jazykem) se mohou hlásit a do 15. května a posílat své příspěvky.

Těm, kteří rádi jednají na poslední chvíli, doporučujeme kategorii Průvodce naší školou, která je určená pro celé třídy či skupiny. Žáci tak mohou vytvořit průvodce pro nové spolužáky, kteří přicházejí do školy bez neznalosti češtiny a usnadnit jim tak orientaci a zároveň uplatnit svou kreativitu a spolupráci v týmu. Pro jednotlivce se stále nabízejí kategorie Ztraceno v překladu a Promiňte, nerozumím. Žáci mohou uplatnit jakýkoli literární styl, mohou napsat esej, báseň nebo třeba vytvořit komiks.

Na 9 výherců ve všech třech kategoriích čekají zajímavé ceny ve formě zážitků, knih i elektroniky.

Na facebookové stránce METY zveřejňujeme profily tří porotců: nakladatelky Terezy Horváthové, spisovatele Marka Šindelky a scénáristy Vojtěcha Maška.

Podívejte se na základní informace k soutěži, jednotlivé kategorie a pravidla a hodnocení.

Zájemci, registrujte se prostřednictvím online formuláře.

Uzávěrka soutěže je 15. května 2018.

Slavnostní vyhlášení proběhne 21. června 2018 v rámci konference Učíme češtinu děti a žáky s OMJ – zkušenosti a inspirace, která je zaměřená na podporu výuky češtiny pro žáky s odlišným mateřským jazykem.

Plakát ke stažení.

E-mail: karaskova@meta-ops.cz