Učebnice češtiny pro děti z Ukrajiny zdarma

Dobrým tipem pro školy a další aktéry, kteří nabízejí adaptační programy nebo jazykovou výuku pro ukrajinské uprchlíky, je webový portál Učebnice pro Ukrajinu, který vznikl ve spolupráci s MŠMT a nabízí učebnice češtiny jako cizího jazyka ZDARMA pro všechny věkové kategorie.

Učebnice jsou určené primárně pro školy, vzdělávací a zájmové instituce a dále spolky a organizace, které nabízejí adaptační programy pro ukrajinské uprchlíky. Webový portál není omezený pouze na právnické osoby.

Všechny učebnice češtiny by měly být k dispozici tak, aby byly dodány do začátku nového školního roku 2022/2023.

publikováno: 07. 06. 2022